Lazer Kesim Marküteri


Marküteri sanatı, değişik renklerde ahşap kaplamaların kesilmesi ve ardından da iç içe yerleştirilmesi sonucu meydana gelir.  Boya kullanılmadan ağaçların doğal renkleri ile yapılan bir oyma sanatı olarak açıklayabileceğimiz marküteri sanatında malzemenin kalitesi kadar profesyonelliğin de önemi bulunur. En üst düzeyde ahşap işleme bilgisi ve el işçiliği gerektirmektedir. Bu nedenle firmamız Meral Marküteri ve Tasarım el işçiliğine büyük önem vermekte, marküterileri günümüz teknolojisiyle buluşturarak lazer kesim kullanmaktadır. İnce işçiliğin, yüksek ahşap bilgisinin ve kaliteli kesimin sonucunda ortaya çıkan motifleri ile sizlere hizmet vermektedir. Peki, lazer kesim marküteri nedir?

Lazer Kesim Nedir?

Mimari modeller, dekupaj, oyuncak, kakma, kalıp tahtaları ve diğer ahşap uygulamalarda aletsiz ve temassız olarak yapılan temiz kenarlı kesim olarak da bilinen kesime lazer kesim adı verilmektedir. Lazer çok sert madenleri dahi biçimlendirebilecek kadar güçlü bir enerjiye sahip olmakla birlikte sanayide sıkça kullanılan bir teknoloji olarak karşımıza çıkar. Lazer kesim biçimlendirme tezgâhlarının hemen hepsinde kullanılan bir teknolojidir.

Lazer kesim uygulaması ve teknolojisi elbette birçok avantajı da beraberinde getirir. Kusursuz bir biçimde ortaya çıkan ürün dışında, bu kesim sayesinde, günler belki de haftalarca sürecek işler saatler içerisinde tamamlanabilir. Kesimin mükemmel denecek kadar kusursuz olmasından dolayı da ek işlemlere gerek görülmez. Bu da zamandan tasarruf etmemize olanak tanırken sonuçtan maksimum seviyede verim almamıza yarar.  

Lazer Kesim Marküteri İle Eşsiz Tasarımlara Modern Bir Dokunuş

Osmanlı İmparatorluğu’nda ise bizzat Fatih Sultan Mehmet Han tarafından icra edilen bu sanat değişik renklerde ahşap kaplamaların kesilmesi ve ardından da iç içe yerleştirilmesi sonucu meydana gelir.  Boya kullanılmadan ağaçların doğal renkleri ile yapılan bir oyma sanatı olan marküteri, Meral Marküteri ve Tasarım imzasıyla yaşam alanlarınıza bir dokunuş katar.  

Çizim yapılan desenlere uygun ağaç kaplama çesitleri alınarak Co2 Lazer Makinesinde kesilmekte hemen ardından kaplamalar puzzle gibi toplanarak solvent bant ile birbirine bantlanmaktadır. El işçiliği ve lazer kesimin birleşmesinden doğan marküteri ürünlerimiz ise yaşam alanlarınızı güzelleştirmek ve sizleri eşsiz marküteri sanatıyla buluşturmak için hazır hale getirilmektedir.

 


Paylaş

E-Postanzı Girin Gelişmelerden Haberdar Olun.