Marküteri Motifli Ahşap Tablolar


1996 yılından beri kendine has ince dokunuşlarla sanatını icra eden Meral Marküteri ve Tasarım çeşitli alanlarda başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Marküteri sektörüne hizmet eden alanında uzmanlaşmış bir firmadır.

Marküteri sanatı, değişik renklerde ahşap kaplamaların kesilmesi ve ardından da iç içe yerleştirilmesi sonucu meydana gelir.  Boya kullanılmadan ağaçların doğal renkleri ile yapılan bir oyma sanatı olarak açıklayabileceğimiz marküteri sanatında malzemenin kalitesi kadar profesyonelliğin de önemi bulunur. En üst düzeyde ahşap işleme bilgisi ve el işçiliği gerektiren Marküteri Motifli Ahşap Tablolar yine firmamız tarafından sizlere verilen hizmetlerimizdendir.

Marküteri Nedir?

Marküterinin bir sanat olduğunu unutmamak gerekir. Söz konusu bu sanatı boya kullanılmadan ağaçların doğal renkleri ile yapılan bir oyma sanatı olarak açıklayabilmemiz mümkündür. Marküteri sanatının geçmişi eski Mısır'a kadar uzanmakla birlikte Osmanlı’da da yaygınlıkla kullanılmıştır. Öyle ki bu sanat bizzat Fatih Sultan Mehmet Han tarafından da icra edilmiştir.

Osmanlı’da bu denli yaygınlaşan bu sanat daha sonraları unutulmaya yüz tutmuş ve günümüzde neredeyse yok denecek kadar azalım göstermiştir. Titiz ve özverili bir çalışma gerektiren marküteri sanatı, farklı renklerdeki ahşapların bir araya getirilmesi ile gerçekleşmektedir. Bu da ortaya çıkan ve yapılan her eserin kişiye özel olduğuna işaret eder. Bu nedenle eşsiz diyebileceğimiz bu sanatta aynı ürünün ikincisini yapmak mümkün olmamaktadır. Ahşabın içindeki desen her zaman değiştiği için aynı deseni bulmak oldukça zordur. Bu nedenle marküteri motifli ahşap tablolarımız için biricik demek doğru olacaktır.

Meral Marküteri ve Tasarım İle Eşsiz Tablolar

Sanatı seven insanlar için marküteri motifli ahşap tablo eserlerine sahip olmak bir ayrıcalık olarak görülmelidir. Eski çağlardan günümüze değin gelen Marküteri Tablo sanatı en önemli ahşap sanatlarından birisidir. Firmamız marküteriyi günümüz lazer teknolojisiyle buluşturarak sizlere sunar. Renkler, desenler, çiçek motifleri, yöresel, etnik motifler göz kamaştırıcı ahşap sanat eserleriyle bezeli çarpıcı tarzınızı evinizde, işyerinizde hissetmeniz ve hissettirebilmeniz mümkündür.

Eğer siz de marküteri sanatına ait marküteri motifli ahşap tablolarımızla ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilir dekorasyonlarınızı değiştirecek, bulunduğu alanın havasını değiştirecek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

 


Paylaş

E-Postanzı Girin Gelişmelerden Haberdar Olun.