Marküteri Motifli Kaplama


1996 yılından beri kendine has ince dokunuşlarla sanatını icra eden Meral Marküteri ve Tasarım çeşitli alanlarda başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Marküteri sektörüne hizmet eden alanında uzmanlaşmış bir firmadır.

Marküteri sanatı, değişik renklerde ahşap kaplamaların kesilmesi ve ardından da iç içe yerleştirilmesi sonucu meydana gelir.  Boya kullanılmadan ağaçların doğal renkleri ile yapılan bir oyma sanatı olarak açıklayabileceğimiz marküteri sanatında malzemenin kalitesi kadar profesyonelliğin de önemi bulunur. En üst düzeyde ahşap işleme bilgisi ve el işçiliği gerektiren Marküteri Motifli Kaplama yine firmamız tarafından sizlere verilen hizmetlerimizdendir.

Marküteri Nedir?

Marküterinin bir sanat olduğunu unutmamak gerekir. Söz konusu bu sanatı boya kullanılmadan ağaçların doğal renkleri ile yapılan bir oyma sanatı olarak açıklayabilmemiz mümkündür. Marküteri sanatının geçmişi eski Mısır'a kadar uzanmakla birlikte Osmanlı’da da yaygınlıkla kullanılmıştır. Öyle ki bu sanat bizzat Fatih Sultan Mehmet Han tarafından da icra edilmiştir.

Osmanlı’da bu denli yaygınlaşan bu sanat daha sonraları unutulmaya yüz tutmuş ve günümüzde neredeyse yok denecek kadar azalım göstermiştir. Titiz ve özverili bir çalışma gerektiren marküteri sanatı, farklı renklerdeki ahşapların bir araya getirilmesi ile gerçekleşmektedir. Geçmişten gelen bu sanatı günümüz lazer teknolojisi ile buluşturan Meral Marküteri ve Tasarım, desenli marküteri imalatı ile bulunduğunuz mekânda harika bir dekorasyon yaratmanızı sağlar. Desenli marküteri imalatımız sayesinde zevkle çalışacağınız alanlar ortaya çıkarılır.  

Meral Marküteri ve Tasarım İle Kaplama

Bizler iyi ve kaliteli bir ürünün ancak iyi malzemelerle üretildiğinin bilincinde hareket eden bir firma olarak müşteri zevk ve beğenileri odaklı üretim sağlamaktayız. Marküteri sanatının incelikleriyle üretilmiş kaplamalarımızı çok seveceksiniz. Meral Marküteri ve Tasarım olarak yüksek kalite ve titiz işçilik ile müşterilerimize farklı ve güvenli bir deneyim yaşatıyor ve dekorasyonunuzu değiştiriyoruz.

Sanatı seven ve dekorasyona önem veren insanlar için marküteri motifli kaplamalara sahip olmak bir ayrıcalık olarak görülmelidir. Eski çağlardan günümüze değin gelen Marküteri sanatı en önemli ahşap sanatlarından birisidir. Firmamız marküteriyi günümüz lazer teknolojisiyle buluşturarak sizlere sunar. Renkler, desenler, çiçek motifleri, yöresel, etnik motifler göz kamaştırıcı ahşap sanat eserleriyle bezeli çarpıcı tarzınızı evinizde, işyerinizde hissetmeniz ve hissettirebilmeniz mümkündür. Eğer siz de marküteri sanatına ait marküteri motifli kaplamalar ile ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilir dekorasyonlarınızı değiştirecek, bulunduğu alanın havasını değiştirecek ürünlerimizle tanışabilirsiniz.

 


Paylaş

E-Postanzı Girin Gelişmelerden Haberdar Olun.